Zákon o hazardných hrách v Slovenskej republike

Zákon o hazardných hrách v Slovenskej republike

V marci 2019 nadobudol na území Slovenskej republiky platnosť zákon č.30/2019 Z.z. o hazardných hrách. 

Najväčšiu novinku prináša v umožnení domácim, ale aj zahraničným prevádzkovateľom uchádzať sa o licenciu prevádzkovateľa hazardných hier.

Do účinnosti vstúpil presne 1. marca 2019 a popri nových pravidlách pre „klasické“ herne a kasína prináša konečne dlho očakávané zmeny aj v rámci hrania hazardu online.

Podľa zákona č. 30/2019 sú hazardnými hrami:
 • lotériové hry,
 • charitatívne lotérie,
 • stolové hry,
 • stávkové hry,
 • hazardné hry na výherných prístrojoch,
 • hazardné hry na termináloch videohier,
 • hazardné hry na technických zariadeniach obsluhovaných priamo hráčmi,
 • hazardné hry na iných technických zariadeniach.

Aj naďalej platí zákaz účasti na hazardných hrách pre osoby mladšie ako 18 rokov – zákaz platí aj pre osoby zapísané v registri osôb vylúčených z účasti na hazardných hrách. Tieto osoby majú zákaz vstupu nielen do herní, ale aj do kasín a priestorov v ktorých sa prevádzkuje lotériová hra bingo.

Ak prevádzkovateľ zistí prítomnosť takejto osoby v priestoroch herne alebo kasína, je povinný takúto osobu z priestorov vykázať, inak sa vystavuje riziku, že mu Úrad pre reguláciu hazardných hier vystaví pokutu od 500 € do 10 000 €.

Register vylúčených osôb

Informačný systém verejnej správy v ktorom sa evidujú všetky osoby vylúčené z účasti na hazardných hrách. Správcom registra je Úrad pre reguláciu hazardných hier. Vďaka tomuto registru si hazardné hry nezahrajú osoby:

 • ktoré poberajú dávky v hmotnej núdzi,
 • ktorým bola diagnostikovaná choroba patologického hráčstva,
 • ktoré sami požiadali o vylúčenie,
 • ktoré študujú na verejnej vysokej škole, súkromnej vysokej škole alebo štátnej vysokej škole v dennej forme štúdia a bolo im priznané sociálne štipendium,
 • ktoré dostali súdom uložený zákaz účasti na hazardných hrách,
 • alebo osoby voči ktorým bolo začaté trestné stíhanie pre zanedbanie povinnej výživy.
Do registra sa zapisujú tieto údaje:
 • meno, priezvisko a titul fyzickej osoby,
 • rodné číslo prípadne dátum narodenia,
 • dátum zápisu fyzickej osoby do registra,
 • dôvod zápisu fyzickej osoby do registra,
 • dátum začatia plynutia lehoty a dátum uplynutia lehoty trvania zákazu.

Zriadenie nového Úradu pre reguláciu hazardných hier

Spoločne so zákonom o hazardných hrách vznikol 1. marca 2019 Úrad pre reguláciu hazardných hier, ktorý svoju činnosť začal naplno vykonávať od 1. 6. 2019.

Úlohou Úradu pre reguláciu hazardných hier bude vydávanie licencií na prevádzkovanie hazardných hier, vykonávanie dozoru nad pravidlami a nad dodržiavaním zákona o hazardných hrách.

Licencie na prevádzkovanie hazardných hier od 1. marca 2019

Úrad pre reguláciu hazardných hier bude udeľovať licencie na prevádzkovanie hazardných hier, ktoré budú umožňovať držiteľom licencie prevádzkovať:

 • Hazardné hry v tradičných „kamenných“ kasínach a na internete
 • Hazardné hry len na internete

Licencie môžu byť pritom udeľované ako všeobecné alebo ako individuálne licencie iba na špecifický druh hazardných hier (štátna lotéria, hazardné hry v kasíne, kurzové stávky na internete atď.).

Licencie pre zahraničných prevádzkovateľov

Najvýraznejšou zmenou, ktorú prináša zákon č. 30/2019 Z. z. je, že hazardné hry na území SR už môže prevádzkovať aj právnická osoba, ktorá má sídlo v inom členskom štáte Európskej únie a nielen na území Slovenskej republiky.

Na to, aby zahraničnej spoločnosti bola udelená licencia, ale musí zriadiť na území Slovenskej republiky svoje zahraničné zastúpenie – znamená to, že zahraničná spoločnosť musí poveriť osobu, ktorá bude zahraničného prevádzkovateľa na území SR zastupovať a prostredníctvom tejto osoby bude zahraničná spoločnosť komunikovať s Úradom pre reguláciu hazardných hier.

Prevádzkovatelia na území SR

So začiatkom platnosti zákona č. 30/2019 Z. z. požiadalo o licenciu niekoľko známych domácich spoločností.

Postupom času budú povolenia udelené viacerým prevádzkovateľom a vy všetkých prevádzkovateľov s udelenou licenciou uvidíte v našich recenziách a prehľadných tabuľkách.

V našom porovnaní online kasín si môžete vybrať to najlepšie online kasíno presne podľa svojich predstáv. Porovnajte si kasíne napr. podľa spôsobu vkladu a výberu, prípadne porovnať online kasína podľa hierpodľa hier alebo ďalších kritérií.

V roku 2020 majú licenciu k prevádzkovaniu hazardných hier tieto spoločnosti:

Veríme, že zahraničné spoločnosti čoskoro objavia dôležitosť slovenského trhu a čoskoro sa pridajú k tradičným a overeným domácim prevádzkovateľom.

Nám hráčom väčšia konkurencia na strane poskytovateľov môže priniesť len pozitíva a určite sa budeme potom tešiť ešte z väčšej a lepšej ponuky hier a napr. aj lepších bonusov od online kasín.

Pokiaľ si chcete zahrať v online kasíne, ktoré bude najlepšie vyhovovať vašim požiadavkám, prečítajte si aj naše recenzie, v ktorých nájdete všetky dôležité informácie podstatné pre správny výber online kasína.

TipV prípade nejasností nájdete kompletné znenie zákona č. 30/2019 Z. z. na internetovej stránke zákony pre ľudí. Ale opýtať sa môžete aj v našom fóre.
Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Najnovšie príspevky na fóre

Skus betinasia.com ak vies anglicky chod na arbusers.com je tam sekcia o...
Ako stavkovat u zahranicnych stavkovych...
Ani neviem kolko som bol v pluse mal som ho aj 15 rokov, no v posledných...
Bet365 dali mi limity
jednoznačne súhlas
Bet365 nefunguje? Alternatívny link na Bet365.com